Wigilia firmowa  

Wigilia firmowa w biurze czy w restauracji lub klubie nocnym? Spotkanie świąteczne w tradycyjnym stylu, a może w klimacie tropikalnej wyspy? 

 

Świąteczne spotkanie może przynosić takie same pozytywne efekty dla firmy co wyjście integracyjne. Ale uwaga, nic na siłę. To ma być okazja do zabawy, a nie przykry obowiązek. Wigilia firmowa, podobnie jak wyjazdy integracyjne, powinna być tylko dla chętnych!

 

Krok pierwszy: czas i miejsce

Czas – jeśli planujesz organizację spotkania firmowego w biurze, to właściwie nie dotyczy Cię ograniczenie czasowe. Przy czym tuż przed świętami wiele osób może planować urlop.

 

W przypadku imprezy w lokalu warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji – najbardziej oblegane terminy to dni od 8 do 15 grudnia. Łatwiej i taniej będzie wynająć lokal na wyłączność w poniedziałek, wtorek lub środę, jednak koniec tygodnia może być bardziej komfortowym terminem dla wielu pracowników.

 

Kiedy zarezerwować lokal na wigilię firmową?Duże restauracje czy sale bankietowe, mieszczące powyżej 100 osób, najlepiej zarezerwować jeszcze w październiku i listopadzie. Mniejsze lokale oraz kluby nocne mają zwykle wolne terminy jeszcze w grudniu. Ciekawym - a i często tańszym - rozwiązaniem może być przeniesienie świątecznej imprezy firmowej na styczeń.

 

Miejsce – niewielkie spotkanie przy opłatku i skromnym poczęstunku z powodzeniem zorganizujesz w biurze. Jeśli jednak firma zatrudnia kilkadziesiąt-kilkaset osób lub planujesz zaprosić również partnerów biznesowych czy rodziny pracowników – lepszym rozwiązaniem będzie wieczorne wyjście do lokalu. Wigilia w restauracji ma bardziej prestiżowy charakter. Popularnym rozwiązaniem jest wigilia biurowo-klubowa - oficjalna wigilia zaczyna się jeszcze w biurze, a na część nieoficjalną przenosi się do klubu nocnego.

 

Krok drugi: goście i zaproszenia

Firmowe spotkanie świąteczne może być tylko dla pracowników, ale może także być dla rodzin i innych zaproszonych gości.

W przypadku imprezy dla pracowników wystarczające będzie zaproszenie w formie mailowej z podaniem miejsca, terminu i charakteru imprezy. Co jeszcze powinno znaleźć się na zaproszeniu? Czy wigilia firmowa uwzględnia osoby towarzyszące, jakie obowiązują stroje, w jakich godzinach przewidziana jest impreza?

 

Krok trzeci: wigilia w restauracji lub klubie

Możliwości zorganizowania wigilii firmowej w lokalach jest wiele.

  • Tradycyjna biesiada – to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w firmach, w których kadra jest zróżnicowana pod względem wieku i sytuacji rodzinnej. Najważniejszym aspektem tego typu spotkania jest oczywiście jedzenie, dlatego warto zadbać o to, by było jak najlepszej jakości – dobrym pomysłem będzie więc zorganizowanie wigilii w sprawdzonym miejscu lub zapoznanie się z ofertami kilku restauracji. Należy dobrze przemyśleć menu wigilijne – czy zdecydować się na tradycyjne dania, czy kuchnię autorską lub międzynarodową. Warto sprawdzić, czy wśród pracowników są wegetarianie lub osoby z alergiami pokarmowymi.

  • Impreza taneczna – taka forma spotkania wigilijnego sprawdzi się raczej w firmie z młodą kadrą, która nad pielęgnowanie świątecznych tradycji przedkłada dobrą zabawę. Imprezy taneczne z reguły organizowane są w klubie, a jedzenie i napoje stanowią tylko dodatek (najczęściej są podawane w formie bufetowej, czyli szwedzkiego stołu).

Oryginalnym pomysłem będzie także zorganizowanie wigilii tematycznej. Zarówno biesiada w restauracji, jak i zabawa w klubie czy impreza familijna mogą mieć wcześniej ustalony motyw przewodni, który pojawi się w wystroju lokalu, menu i kostiumach gości. Np. wszyscy ubierają się w śmieszne swetry z reniferami, choinkami i bałwanami.

 

 

 

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Skontaktuj się już teraz! 

Media Społecznościowe

© eventgdańsk.com 2018