Spotkanie biznesowe 

Po co zorganizować spotkanie biznesowe?

Na co dzień firmowe spotkania w restauracji nie są tak przebojowe/ pokręcone, co nie znaczy, że muszą być nudne. Celem spotkań służbowych na neutralnym gruncie jest zwykle:

  • podtrzymywanie dobrych relacji z kontrahentami,

  • uczczenie inauguracji lub zakończenia projektu

  • omówienie sposobu dalszej kooperacji.

W mniej formalnych okolicznościach łatwiej dojść do porozumienia i zrobić dobre wrażenie, przekładające się na owocną współpracę.

O powodzeniu spotkania decyduje jednak nie tylko sam przebieg rozmowy, lecz także wybór lokalu, strój czy zachowanie w czasie spożywania posiłku. Każdy z tych elementów ma bowiem wpływ na budowanie wizerunku firmy i jej pracowników.

 

Śniadanie, lunch czy kolacja? Pora ma znaczenie

Wszystko zależy od planowanej tematyki i celu spotkania. Chcesz wypracować model współpracy czy uczcić sukces? A może zależy Ci na przeprowadzeniu burzy mózgów na neutralnym gruncie?

 

  • Śniadanie to idealna pora na networking. Rano uczestnicy będą bardziej aktywni i łatwiej przyjdzie im zapamiętywanie danych. Śniadanie postrzegane jest także jako mniej formalne, co sprzyja otwartości, budowaniu relacji i nieskrępowanej kreatywności.

  • Biznesowy lunch (najczęściej w godzinach między 12.00 a 14.00) to najpopularniejszy model spotkania służbowego w restauracji. To dość oficjalne wydarzenie i najbardziej przypomina klasyczne spotkanie w biurze. Sprzyja więc omówieniu planów biznesowych, formalnym ustaleniom, prezentacji planów, celów i perspektyw.

  • Kolacja jest zdecydowanie najbardziej uroczystą i elegancką formą spotkania biznesowego(chyba, że za zgodą obu stron w menu przewidziano dużo wódki). Odbywa się po godzinach pracy i często towarzyszy jej bardziej odświętny dress code. Niekiedy kolacja zostaje połączona z dodatkowym eventem – zaproszeniem do teatru itp. – gdyż może bez przeszkód dla życia zawodowego przeciągnąć się nieco w czasie.

Restauracje na spotkania biznesowe. Jak wybrać lokal?

Po określeniu celu i terminu spotkania, należy wybrać najbardziej odpowiednią restaurację lub kawiarnię.

Biznesowa etykieta mówi, że gospodarz, czyli osoba zapraszająca, nie pyta gościa, gdzie chce się spotkać. Gość nie zna budżetu, jaki zapraszający chce przeznaczyć na spotkanie, więc lepiej nie stawiać zapraszane osoby w niekomfortowej sytuacji, pytając o preferowane miejsce.

W lepszym tonie będzie zadanie pytania o rodzaj kuchni, a organizacją zająć się już samodzielnie.

Jaki powinien być lokal na spotkanie biznesowe?

  • Spokojny – nadmierny hałas (głośna muzyka, tłumy gości) nie sprzyja rzeczowej rozmowie.

  • Klimatyczny, ale elegancki – wystrój restauracji powinien wspierać budowanie przyjaznej atmosfery i pozytywnych relacji, dlatego lepiej postawić na przytulny lokal niż zapraszać gości do szablonowej, nieco sztywnej restauracji w hotelu.

  • Prestiżowy – lepszym wyborem będzie restauracja z przewodnika Michellin niż budka serwująca (nawet najlepszą!) chińszczyznę. Lokal musi być ekskluzywny i  posiadać pewną renomę, by odpowiednio podkreślić wagę spotkania.

  • Dobrze zlokalizowany – ważne, by goście mogli łatwo dojechać do restauracji, a potem bez problemu zaparkować w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Co więcej – jeśli nie znasz preferencji kulinarnych gości, lepiej wybrać lokal o szerokim menu, obejmującym zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie.

 

 

Uwaga! Pamiętaj o rezerwacji stolika! Nigdy nie ryzykuj spontanicznego spotkania biznesowego w restauracji, może się bowiem okazać, że w wybranym lokalu nie ma już wolnych miejsc. A to przyczyni się raczej do wywołania gorzkiego rozczarowania niż zbudowania pożądanego wizerunku.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Skontaktuj się już teraz! 

Media Społecznościowe

© eventgdańsk.com 2018